Zdravím Vás, Mariane,
chtěla jsem Vám napsat, že už po třetí poslouchám RukyNadudy. Je to moc krásné album! Veškeré písně, zpívání, hraní, úpravy, barvy nástojů, zkrátka zvuk celého alba je opravdu nádherný. Navíc se mi moc líbí, jak na posluchače z nahrávky dýchá duch prastarých tradic a zároveň vaše interpretace působí zcela nadčasově. Moc gratuluji! Umím si představit kolik práce takový projekt vyžadoval!

Marta Topferová (www.martatopferova.com)


Děkuji na nezapomenutelný večer na Sepetné 24.3.2017. Byli jsme to ti, co tancovali až do konce u Vaší skvělé hudby.

Jirka a Dáša


Jsem úplně nadšený a považuji si za čest, že jste hráli, dokonce opakovaně, na mých narozeninách. To je veliké štěstí, že existují lidé jako Vy, kteří nelitují toho úsilí, času a energie, aby vytvořili něco takového. Řekl bych, že za každým kouskem je cítit profesionalita, znalost, respekt k předkům, jejich tradici, zvláštní „genius loci“, který je z toho všeho cítit. Obdivuji všechny mužské i ženské, kteří se na tom podíleli. Líbí se mi Marianůj hlas, stejně hlasy kolegů, hra na gajdy a malý cimbál. Berou mě chytlavé melodie typu Na trojanovskym mostku a Hopsa, chlapci – tam obdivuji ten „doplněný text“…. „každý, kdo zna Vlastika…“. Líbí se mi ale i původní písně, se znalostí těch informací si to člověk skutečně vychutná, např. Svaďbove. Úplně nadšený jsem i z K. Niklové v písni Aj, svita, to je i emočně tak zvládnuté a ta emoce je přenesena do zpěvu. Nedokážu to lépe vyjádřit, nemám hudební vzdělání a absolutní nesluch, takže můžu hodnotit čistě z pohledu posluchače… Ale vnímám tu emotivitu, profesionální hudební znalosti a schopnosti, které jsou do toho promítnuty. V neposlední řadě se mi líbí profesionální snímky od Vlastika.

Přeji Vám všechno dobré, hodně podobně krásných písní a věrné posluchače, kteří Vám za Vaše umění budou neskonale vděční…

Jeden z nich vás zdraví z Frýdku…

Tomáš


Marián s kapelou Ruky na dudy dotvořil skvělou atmosféru naší netradičně tradiční folklórní svatby. Pomohl nám už v době příprav dobrými radami, tipy a doporučeními ze své bohaté praxe muzikanta a vyšel vstříc všem našim požadavkům, nicméně výsledek ještě daleko překonal naše očekávání. Kluci z kapely hráli oblečeni v krojích místní, beskydské lidové písně, které skvěle doplnily obřad na horské louce, a celý večer nenechali svatebčany vydechnout – při takové kapele se nedá než protančit krpce! I díky Marianovi a RND se naše svatba stala opravdu nádhernou a nezapomenutelnou událostí.
přadlena a zpracovatelka ovčí vlny

Děkujeme Marianovi a formaci Ruky Na Dudy, že nám tak krásně zahráli na naší svatbě a přispěli svou hudební produkcí velkou měrou ke všeobecné dobré náladě a svatebnímu veselí. Obzvlášť kladně hodnotíme perfektní výběr jednotlivých skladeb během obřadu a při následné volné zábavě. Bylo to jednoduše famózní! Všichni svatebčané trsali jako o život, ovšem jasný vrchol večera nastal, když ženichova 84letá, téměř nechodící babička odhodila francouzské hole a šla si taky zatančit, pro celou rodinu to byl největší zážitek z celé svatby. Mariana prostě nelze než doporučit!

Adéla Kučerová

vyšší soudní úřednice Obvodního soudu pro Prahu 9

Právě teď na Sepetné v Ostravici s kapelou Ruky na dudy. Úžasné vystoupení! Děkujeme a doporučujeme!

Martin Šuma